Княжа гора в селі Гінці
14:50, 14 сентября 2021

Княжа гора в селі Гінці


В Гінцях є  Попова, Панська, Лиса, Стрилиця, Сороча гори і Князівсьве провалля.

Князівське провалля

Княжа гора, а точнише Князівське провалля находиться по праву сторону стежки тієї яка веде за гору в луки. Попасти туди можна вийшовши на Дубровці на гору на Куріньску дорогу, Пройти до лісу,

Повернуть на ту стежку і спускатись з гори через Калайтанів і Гуржіїв сад. З правого боку буде Князівське провалля. На горі щє є кусочок поля, називалось КНЯЖИВЩИНА.. Це було давно. Зараз може і не так.

Паньска гора

Тут простіше. Коли їхати з Духови перша зупинка маршрутки. Пройти в перед метрів сто. Повернути на право. Це і буде ( колись була дорога. а зараз мабуть стежка) на Панську гору.

 

В 43 році по ту сторону Князевого провалля (там зараз росте велика дика груша) німці розташували свій військовий підрозділ- танки,машини з військовими і  інш. Шендрик Михайло Петрович  детально розвідав  все про  розташування німців,вияснив чисельність підрозділу і разом з своїм двоюрідним братом Клиша Іваном Кузьмовичем під покровом ночі пробрались в розташування  Радянських військ в с Курінька та проінформували командування про місце дислокації німецького війська.Після цього КлишуІ.К.  командування залишило як заложника а взвод автоматників супроводжуємий моїм батьком  ,лісами пішли на Гінці до Князевого провалля,після перевірки достовірності інформації батькові також видали автомат  і гранати. Наші солдати великою канавою підійшли досамого Князевого провалля Неподалік від груші, яку я вже згадував, ходив часовий. З криками УРА  наші солдати розпочали переможний бій. Старі односельці добре пам»ятають  цей бій,німці в почтаника х з криками «РУС,РУС» тікали через село до шоссе. Радянські воїни забрали машини ,військову техніку, продовольство і успішно прибули на місце дислокації. За проявлений героїзм і мужність в цьому бою Шенрик Михайло Петрович був нагороджений орденом Червоної Зірки. В подальшому батька часто запршували в школу де він розказував учням про цей бій.після якого в Гінцях німців уже не було. Більш детально дізнатись про ці події можна в Лубенському краєзнавчому музеї. Ось така  історія пов»язана з Князевим проваллям.

(Visited 61 times, 1 visits today)

Об авторе: Хозяйка МалДома


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 НАШ ДОМ
Дизайн и поддержка: GoodwinPress.ru